Prvi put sam seo za aparat sa 16 godina, iz radoznalosti. U početku sve je bila zabava, poker, džekpot, rulet… Dobijao sam novac, ali s vremenom je postajalo ozbiljnije.
Shvatio sam da sam postao kockar kada sam počeo da se zadužujem. Nisam se motao po glamuroznim hotelskim kazinima, već po automat klubovima u koje nikada ne dopier dnevno svetlo I gde ćete u svako doba sresti probisvete s društvene margine – kaže M.A. bivši patološki kockar, I nastavlja priču za NT:
Opširnije...
U Beogradu, 19. maja 2015. godine u konferencijskoj sali opštine Zvezdara, održana je stručna konferencija pod nazivom ‘’Drustveno odgovorno poslovanje u igrama na sreću - prevencija patološkog kockanja i zaštita omladine’’ u organizaciji Sektora za igre na sreću Unije poslodavaca Srbije i reprezentativnog poslodavačkog udruženja priređivača igara na sreću Jakta.
„Na ovoj interdisciplinarnoj konferenciji učestvovalo je preko 50 naučnih istraživača, predstavnika zakonodavnih i regulatornih tela, predstavnika nevladinog sektora, javnih, zdravstvenih, sportskih, prosvetnih i medijskih ustanova i predstavnika industrije igara na sreću. Prezentovano je 10 predavanja i radova koji su predstavili dostignuća, parktične primere i iskustva kao i stavove iz oblasti socijane medicine, psihologije, psihijatrije, politike, prava i zakonodavstava, igara na sreću – a sva usmerena ka društvenoj odgovornosti kada su igre na sreću u pitanju“.
Zapaženo izlaganje imao je Prim. dr Ivica Mladenović, načelnik Klinike za bolesti zavisnosti Instituta za mentalno zdravlje i predsednik Udruženja građana za borbu protiv patološkog kockanja – Klub ŠANSA. Dr Mladenović je izložio predavanje pod nazivom „Tretman patološkog kockanja na Institutu za mentalno zdravlje”.