Dr Mladenović učestvovao na međunarodnoj stručnoj konferenciji –
„Zavisnost od igara na sreću – javnozdravstveni problem”
Sreda, 18. februar 2015. godine, 10 časova
Kratki primeri zakonskih regulativa u nekim državama
Albanija: Legalizovano kockanje. Prvi kazino je otvoren 2005. godine. Uvedeni visoki porezi na slot aparate.
Bugarska: Od 1993. legalizovano kockanje. 1998. godine donešen zakon o kockanju, a dopunjen je 1999. Kazinima nije dozvoljeno da rade u promeru od 300 metara od škole ili univerziteta. Takođe, niko mlađi od 19 godina ili u vojnoj uniformi nema dozvoljen pristup kazinima. Zakon zabranjuje svaku vrstu reklamiranja kazina u medijima. Formirana je agencija za kontrolu kako bi se osiguralo da kazina poštuju nove zakone.
Rusija: Prema novom zakonu od 2009.godine, kazina i slot mašine mogu da se koriste samo u četiri udaljene zone: Kalinjingradu na Baltičkom moru; primorskom regionu Pacifičke obale; planinskom regionu Altaj u Sibiru, i u blizini južnih gradova Krasnodar i Rostov.
Nemačka: Donela zakon u januaru 2008.godine, kojim zabranjuju sve oblike kockanje na internetu, ali je u potpunosti legalizovano kockanje u drugim oblicima.
Belgija: postoje različiti zakoni za regulisanje različitih sektora kockanja. To čini trenutno složen regulatorni okvir i neke igre na sreću, kao što su sportske kladionice (osim klađenja na konjske trke)nalaze se u sektoru sa posebnim propisima. Nacionalna lutrija je u državnom vlasništvu i regulisana je od strane drugog posebnog zakona. Pored Nacionalne lutrije, postoje tri sektora kockanja koji su zakonom regulisani: kazina, igre arkada(arkadne igre),i Bingo mašine u pabovima.
U većini država u Sjedinjenim američkim državama je legalizovano kockanje, ali u određenim državama još uvek je kockanje zabranjeno kao što su Džordžija, Ajdaho, Ilinois, Kanzas, Misisipi, Misuri, Oklahoma, a u pojedinim državama kockanje se smatra teškim krivičnim delom.